فروشگاه اینترنتی کیف من ، انتخاب تو ، انتخاب من

فروشگاه

پاک کردن لک شراب از روی چرم

پاک کردن لک شراب
Rate this post

پاک کردن لک شراب از روی سطوح مختلف به خصوص چرم بسیار دشوار است ؛ اما اگر به سرعت اقدام کنید می توانید آن را تمیز کنید . هرچه لک بیشتر بر روی سطح باقی بماند ، از بین بردن آن مشکل تر خواهد بود . برای پاک کردن لک شراب از روی سطوحی مانند چرم می توانید از یک تمیز کننده ملایم استفاده کنید .

از پس پاک کردن لک شراب به تنهایی برمی آیید ؟

اگر چرم برهنه یا آنیسن باشد ، هیچ گونه روش محافظتی برای پاک کردن لک شراب از روی آن وجود ندارد و باید توسط متخصص حرفه ای تمیز شود . برای تشخیص آیا سطح چرمی شما می تواند درمان خانگی را تحمل کند یا خیر ، یک دستمال کاغذی را خیس کنید ، سپس بگذارید یک قطره آب بر روی سطح چرمی بیفتد ، اگر فورا به چرم آغشته شد خودتان سعی نکنید آن را تمیز کنید . اما اگر در سطح به صورت مهره ای باقی ماند می توانید اطمینان حاصل کنید که سطح چرمی شما می تواند درمان خانگی را تحمل کند .

سن لک شراب

برای پاک کردن لک شراب اولویت سن لکه را ارزیابی کنید . اگر یک لک تازه و مرطوب باشد ، احتمالا می توانید مشکل را درجوانه حل کنید ؛ اما اگر لک قدیمی باشد احتمالا لازم است که چرم را دوباره به طور حرفه ای رنگ کنید .

بررسی دستور العمل ها

بسیاری از اشیا چرمی همراه با دستورالعمل و یا با برچسبی برای تمیز کردن ارائه می شوند . دستورالعمل ها به شما ایده می دهند که چه چیزی برای از بین بردن لک موثر است . پس اولویت دستورالعمل هارا برسسی کنید .

تست نقطه ای

برای پاک کردن لک شراب بهترین گزینه تست نقطه ای ماده تمیز کننده روی قسمتی نامحسوس از سطح است . محدوده ای را انتخاب کنید که به ندرت دیده می شوند . پس از امتحان نقطه ای ماده شوینده بگذارید کاملا سطح خشک شود .

پراکسید هیدروژن

برای پاک کردن لک شراب اولویت در حد توان شراب را با یک تکه دستمال تمیز جذب کنید سپس دستمال نیمه مرطوب آغشته به پراکسید هیدروژن را روی لکه قرار داده و با فشار دادن پر اکسید به داخل سطح چرمی ماده را خارج کنید . بگذارید محلول به مدت نیم ساعت بماند ، سپس حوله را بردارید . اگر لکه هنوز باقی مانده بود یک حوله جدید آغشته به پراکسید هیدورژن را به مدت نیم ساعت دیگر بر روی ناحیه آسیب دیده بگذارید .

به خاطر داشته باشید که رطوبت حوله به طور موقت اثری مرطوب چرم خواهد گذاشت ، آن را با لک اشتباه نگیرید . پس از اتمام فرآیند برای بازیابی بافت چرمی مقداری نرم کننده چرم را روی ناحیه آسیب دیده بمالید .

جوش شیرین

برای پاک کردن لک شراب اگر لک هنوز مرطوب است ، لایه نازکی از جوش شیرین را روی محدوده آسیب دیده بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه در همان شرایط بماند . جوش شیرین را با یک پارچه یا حوله تمیز ماساژ دهید اگر لک هنوز هم باقی مانده بود می توانید از ترکیب پر اکسید هیدروژن و جوش شیرین استفاده کنید . ترکیب خمیری پراکسید هیدروژن و جوش شیرین را با دستما کاغذی به صورت دورانی و سریع از خارج به داخل بکشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *