فروشگاه اینترنتی کیف من ، انتخاب تو ، انتخاب من

فروشگاه

معرفی تاریخچه برند کاترپیلار-Caterpillar

 کاترپیلارCaterpillar

 کاترپیلارCaterpillar

بنجامین هولت

بنجامین هولت -بنیانگذار کاترپیلار

معرفی کوتاه 

 کاترپیلارCaterpillar شرکتی است آمریکایی که در سال ۱۹۲۵ توسط فردی به نام بنجامین هولت با ادغام شرکت تراکتورسازی سی.ال. بست و شرکت کارخانجات هولت تأسیس گردید.این شرکت که در حال حاضر واقع در پئوریا ایلی‌نوی ایالات متحده آمریکا است ابتدا فعالیت خود را با ساخت تراکتور و ماشین آلات سنگین آغاز کرد و با گسترش فعالیت های شرکت  اقدام به تولید کیف ، کفش وگوشی های ‌هوشمند  با برند تخصصی خود  CATو رنگ سازمانی به رنگ مشکی و زرد ( نماد شرکت کاترپیلار ) نمود .

نشان تجاری کاترپیلار

نشان تجاری کاترپیلار

تاریخچه برند کاترپیلار-Caterpillar

 در اواخر قرن نوزدهم میلادی کشاورزان جهت شخم زدن مزارع کشاورزی از تراکتورهای بزرگ بخار استفاده میکردند از آنجا که خاک مزارع كاليفرنيا نرم بود هنگام بارش باران خاک مزارع به‌صورت گل در می‌آمد، تراكتورها امکان حرکت روی سطح چسبنده و گلی این زمین‌ها را نداشتند و خلاص کردن این تراکتورهای عظیم حتی با داشتن قدرت بالا بسیار سخت و دشوار ‌بود. بنجامین هولت که در آن زمان کارخانه‌ی تراکتورسازی داشت دائما به فکر رفع این معضل بزرگ بود و برای رفع آن  راهکارهای بسیار زیادی را بررسی کرد تا مشکل تراکتورهای فعلی را حل کند.

در ۲۴ نوامبر سال ۱۹۰۴ میلادی هولت آزمایشی با قرار دادن بلوک‌های چوبی در اطراف ایدلرهای (چرخ ) تراکتور آزمایشی شماره ۷۷ خود قرار داد و تراکتور را به حرکت در آورد ، نتیجه آن باورنکردنی بود تراکتور هولت همانند کرم پیله‌ساز که معادل انگلیسی آن کاترپیلار است  روی سطح  گلی بی آنکه گیر کند حرکت می‌کرد هولت که بسیار خوش حال از نتیجه به دست آمده بود نام  جدید  تراکتور خود را کاترپیلار نامید البته علت انتخاب این نام گزارشگری با نام چارلز کلمنت  بود که در گزارش تهیه شده برای تراکتور هولت از تشبیه تراکتور به کاترپیلار(کرم ابریشم ) استفاده میکند که هولت از آن تشبیه خوشش می آید و آنرا برای شرکت خود انتخاب میکند .

مجله کیف من

نقش محصولات کاترپیلار در جنگ جهانی اول 

قبل از اینکه ایالات متحده آمریکا به طور رسمی وارد جنگ شود هولت ۱۲۰۰ دستگاه تراکتور را به‌منظور اهداف کشاورزی به انگلستان، فرانسه و روسیه فرستاد و این دولت‌ها، تراکتورها را به‌طور مستقیم به میدان جنگ فرستادند تا نظامیان با کمک آن‌ها تجهیزات نظامی خود را جابه‌جا کنند.عملکرد تراکتور های هولت به قدری خیره کننده بود که عنوان تراکتور توپخانه را نسیب خود کرد و عمدتا از آن ها برای حمل اسلحه های متوسط مانند خمپاره انداز ها استفاده می کردند.تراکتورهای  هولت در جنگ جهانی اول به قدری به شهرت رسیدند که بخش عمده ای از سفارش تولیدات کارخانه برای بخش های نظامی قرار گرفت.

پس از پایان جنگ جهانی اول برنامه توسعه تراکتور های تولیدی هولت جهت پاسخ به سفارش های نظامی متوقف و تراکتورهای نظامی  ارسال شده توسط هولت به اروپا به علت پایان جنگ مرجوع شدند که این امر سبب شد تا شرایط بسیار دشواری برای هولت پیش آید، چون هولت تراکتور هایی که برای مصارف نظامی تولید می کرد بسیار سنگین وزن بودند و برای فعالیت در بخش های کشاورزی اصلا مناسب نبودند به همین جهت هولت با مشکلات مالی زیادی مواجه شد اما او در حرکت به سوی هدف خود پا پیش نکشید و برای حرکت و بقای شرکت خود وام های زیادی دریافت کرد و بسیار مغروض شد .

در آن زمان یکی از اصلی ترین رقیب های هولت شرکت تراکتور سازی سی ال بست به شمار می‌آمد .شرکت سی ال بست توسط فردی به نام کلارنس لئو بستدر سال ۱۹۱۰تأسیس شده بود که با برخورداری از حمایت دولت در طول زمان جنگ جهانی اول برای کشاورزان تراکتورهایی  کوچک تولید و دراختیارشان قرار میدادکه از این رو هم سود قابل توجهی به دست آورده بود. اما با توجه به رکود صنایع بعد از جنگ شرکت سی ال بست هم همانند شرکت هولت در شرایط دشوار اقتصادی بسر میبرد .

درگذشت بنیانگذار کاترپیلار

بنجامین هولت بنیانگذارشرکت  کاترپیلارCaterpillar  در سن ۷۱ سالگی پس از یک ماه که در بستر بیماری بوددر تاریخ ۵ دسامبر سال ۱۹۲۰ درگذشت . پس از  درگذشت هولت بانک‌هایی که از شرکت هولت طلبکار بودند هیئت مدیره شرکت را مجبور کردند تا فردی به نام  توماس باکستر را  به عنوان مدیر عامل جدید انتخاب نمایند .توماس باکستر پس از دریافت سمت خود بعنوان مدیر عامل شرکت  دستور داد تا به سرعت خط تولید تراکتورهای بزرگ را متوقف وخط تولید تراکتور های کوچک کشاورزی را جایگزین کنند.

در سال ۱۹۲۱با تصویب طرح ساخت بزرگراه فدرال با بودجه ۱ میلیارد دلاری باکستر تمرکز تولید شرکت را بر روی ساخت تجهیزات و ماشین آلات راه سازی بنا کرد در این شرایط شرکت هولت و شرکت سی ال بست بایدرقابت شدیدی با شرکت فدرسون که یک شرکت تولیدی تراکتور بود می‌کردند.این رقابت بسیار تنگاتنگ پیش می رفت به طوری که دوشرکت مجبور به پرداخت مبلغی حدود ۱٫۵ میلیون دلار هزینه مربوط به دعواهای قانونی برسر تعدادی از قراردادها ،علامت تجاری و قانون ثبت اختراعات متحمل شدند.

پرداخت بدهی‌ها و مشکلات مالی هر دو شرکت سی ال بست و کاترپیلار به قدری برای آنها مشکل ساز شده بود که برای مشاوره و کمک به فردی به نام هری فیر که در آن زمان یکی از اعضای بنگاه مالی پیرس در شهر سانفرانسیسکو  بود مراجعه کردند . هری فیر پس از شنیدن و بررسی مشکلات مالی  هردو شرکت به آنها پیشنهاد داد تا هر دو شرکت را با یکدیگر ادغام کنند .از این رو در آوریل سال ۱۹۲۵،شرکت سی ال بست و شرکت کاترپیلار با یکدیگر ادغام و با نام شرکت کاترپیلار فعالیت خود را به طور رسمی در شهر سن لیندرو آغازکردند .

 

Caterpillar 30

Caterpillar 30

تولیدات ابتدایی شرکت کاترپیلار

شرکت  کاترپیلارCaterpillar  در ابتدا توانست تنها پنج نوع تراکتور شامل تراکتورهای ۲ تن، ۵ تن ، ۱۰ تن ، کاترپیلار ۳۰ و کاترپیلار ۶۰ را تولید و روانه بازار کند. این شرکت تولید تراکتورهای پنج تن و ۱۰ تن  را در سال ۱۹۲۶ و تولید تراکتورهای ۲۸ تن ر ا در سال ۱۹۲۸ متوقف کرد. میزان فروش اولین سال فعالیت تولیدی شرکت معادل ۱۳ میلیون دلار بود که تا سال ۱۹۲۹ این رقم به ۵۲.۸ میلیون دلار افزایش یافت این شرکت تا سال ۱۹۳۰درشهر سن لیندرو با مدیریت باکسترحضور داشت اما با توجه به انتقال شرکت باکستر در همان سال از سمت مدیرعاملی کنار گذاشته شد و پس از  انتقال شرکت به شهر  پئوریا ایلی‌نوی  کلارنس لئو بست مدیر سابق شرکت سی ال بست به‌عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شد. در همان سال تغییرات بسیار زیادی در شرکت  کاترپیلارCaterpillar  ایجاد شد که یکی از مهمترین تغییرات این شرکت را میتوانیم تبدیل موتور بنزینی به موتور دیزلی بگوییم . با افزایش سرعت رشد و رونق ساخت و ساز شرکت کاترپیلار پس از جریان جنگ جهانی دوم اولین شعبه خود را در خارج از ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۵۰ میلادی افتتاح کرد که این امر شروعی برای تبدیل شدن برند این شرکت بعنوان یک کمپانی بین‌المللی بود

مجله کیف من

معضلات شرکت کاترپیلار در کسب و کار بین المللی

در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی شرکت  کاترپیلارCaterpillar  با توجه به ظهور رقیب بزرگ و سرسختش شرکت کوماتسو ژاپن در عرصه بین المللی با رکود شدید مواجه شد که این رکود باعث شد تا یک میلیون دلار روزانه به این شرکت خسارت وارد شود و شرکت کاترپیلار به مرز ورشکستگی نزدیک شود.  در آن زمان شرکت کوماتسو در داخل سازمان خود شعاری با مزمون  «کاترپیلار را محاصره کنید» را انتخاب و سرلوحه رشد شرکت خود قرار داده بود.

تمام اتفاقات بد برای شرکت کاترپیلار دست به دست هم داده بودند تا این شرکت سقوط کند یکی از این اتفاقات بد تحریم شوروی پس از جنگ اتحاد جماهیر شوروی با افغانستانبود که دولت ایالات متحده آمریکا صادرات محصول به شوروی را متوقف کرد که با این اتفاق کاترپیلار از فروش ۴۰۰ میلیون دلار ماشین‌آلات خط لوله‌ای که قبلا ساخته بود باز ماند با کاهش شدید تقاضا کاترپیلار جهت مدیریت هزینه ها اقدام به تعدیل نیروی زیاد کرد که این مسئله منجر به بروز اعتصابات و اعتراضات زیاد شد .

در سال ۱۹۹۲ اتحادیه‌کارگران خودروسازی کاترپیلار علیه شرکت یک اعتصاب ۵ ماهه انجام دادند که شرکت کاترپیلار در پاسخ به این اعتصاب به اتحادیه کارگران اعلام کرد که برای تمام نیروی کار خود جایگزین قرار میدهد. حدود ده هزار نفر از اعضای اتحادیه دوباره در بازه‌ زمانی ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵ شروع به اعتصاب کردند که این آمار در آن زمان نوعی رکورد بود! در نهایت اعتصاب‌ها به پایان رسید و اعضای اتحادیه تصمیم گرفتند بدون عقد قرارداد و ثبت درآمد به کار خود برگردند. در سال ۱۹۹۴ کاترپیلار اعلام کرد که حاضر است قرار دادی با کارگران ببندد که در آن درآمد کارگران رده بالا از ۳۵,۰۰۰ دلار به ۳۹,۰۰۰ دلار در سال برسد؛ درحالی‌که نظر اتحادیه ۴۰,۰۰۰ دلار بود که توسط شرکت‌های دیگر پرداخت می‌شد.

در جریان این اعتصابات کاترپیلار در تلاش برای حفظ تولید از مدیران خود استفاده کرد از این رو بخش تحقیق و توسعه متوقف شد و هزاران مهندس و نیروی غیر قراردادی به بخش‌های مونتاژ رفتند تا جایگزین اعضای اعتصاب‌کننده باشند.کاترپیلار تصمیم گرفت به‌جای درگیری با اتحادیه‌های کارگری، تاکتیک‌هایی به کار گیرد تا کم‌ترین آسیب را از این جریانات متحمل شود. یکی از راهکارهای کاترپیلار در این خصوص برون‌سپاری بخش عمده‌ای از تولید قطعات به خارج از شرکت‌هایش بود. حرکت دیگر کاترپیلارCaterpillar  طبق اظهارات تحلیل‌گران صنعت، استفاده از از استراتژی جنوب بود که در آن تمرکز شرکت صرف تأسیس کارخانه‌های کوچک‌ در ایالت‌های «بدون اعتراض کننده » میشد.

فعالیت های بشر دوستانه

این شرکت در عرصه‌ی رعایت حقوق نیروی کارش چندان خوش‌نام نیست اما فعالیت های بشردوستانه بیشماری  داشته و با تأسیس بنیاد کاترپلار با همکاری شرکای غیر انتفاعی خود در آفریقا با هدف کاهش فقر و گرسنگی از سال ۲۰۱۰ بیش از ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است تا پروژه‌های منطقه‌ای آفریقا و خاورمیانه را تأمین مالی کند. این سرمایه گذاری‌ها صدها هزار نفر از مردم فقیر آفریقا را از امکاناتی نظیر دسترسی به آموزش و پرورش، آب پاک، بهداشت و تأمین مالی بهره‌مند می‌کنند.

 در حال حاضر  کاترپیلارCaterpillar حدود ۵۰ کارخانه‌ تولیدی در ایالات متحده و ۶۰ کارخانه‌ تولیدی در خارج از این کشور دارد و محصولات خود را به بیش از ۲۰۰ کشور جهان عرضه می‌کند.این شرکت  در سال ۲۰۱۸ میلادی  در مجلۀ معتبر آمریکایی فورچون که  یک مجله معتبر برای انتشار رتبه‌بندی سالانه ثروتمندان جهان و کمپانی‌های مختلف بر اساس درآمدشان است ،توانست رتبه ای با میزان ۶۵  از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی و همین طور رتبه ۲۳۸را از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ بین المللی از آن خود کند . شرکت  کاترپیلارCaterpillar  با توجه به گسترش زمینه فعالیتی خو د و  وارد شدن در صنعت کیف ، کفش  و البسه  با میزان دوام و طراحی منحصر به فرد توانست در سالهای حال اخیر جایگاه بسیار خوبی در سراسر دنیا با محصولات  جدید خود داشته باشد و عرصه را بر دیگر رقبای خود تنگ کند.

شما می توانید برای دیدن انواع کیف های جدید با برند کاترپیلار به فروشگاه اینترنتی کیف من مراجعه نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *