فروشگاه اینترنتی کیف من ، انتخاب تو ، انتخاب من

فروشگاه

محدودیت سفر به ۴۲ کشور در زمان کرونا

محدودیت سفر

شرایط محدودیت سفر

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از محدودیت سفر به  ۴۲ کشور به علت شیوع کرونا خبر داد و اعلام کرد که از میان این ۴۲ کشور ، ۱۵ کشور به علت داشتن وضعیت ویژه ، ممنوع اعلام شده . وی در ادامه افزود : در حال حاضر سفر به هند ، پاکستان ، فرانسه ، بوتسوانی ، برزیل ، جمهوری چک ، عراق ، استونی ، ایرلند ، لسوتو ، مالاوی ، موزامبیک ، اسلواکی ، آفریقای جنوبی و و زامبیا به عنوان کشورهای دارای شرایط ویژه ممنوع است .

محمد حسن ذیبخش گفت : با تمامی این تفاسیر استثنائی برای دیپلمات ها و نمایندگان سازمان های بین الملل با رعایت شرایط و پروتکل ها قائل هستیم .

شرایط خاصی برای کشورهای پر خطر که با بروز بالای بیماری شناخته شده اند در نظر گرفته شده ؛ بر طبق این شرایط شهروندان زیر۸ سال را ملزوم به ارائه تست pcr  منفی ( با اعتبار ۹۶ ساعته ) و انجام تست مجدد پس از ورود می کند .

محمد حسن ذیبخش اظهار داشت : این شرایط (محدودیت سفر ) چه برای اتباع ایرانی و چه خارجی که قصد سفر به ایران را دارند صدق می کند . تست ۹۶ ساعته باید مورد تایید وزارت بهداشت کشور و یا مورد تایید کنسولگری پیش از سوار شدن به هواپیما باشد .

تمامی مسافران ملزم به ارائه فرم عدم ابتلا پیش از صدور کارت پرواز به نماینده شرکت هواپیمایی هستند ؛ همچین فرم تعهد را در طول پرواز تکمیل و در فرودگاه مقصد به نماینده وزارت بهداشت مستقر در فرودگاه تحویل دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *