فروشگاه اینترنتی کیف من ، انتخاب تو ، انتخاب من

فروشگاه

راز جوانی کیانو چارلز ریوز ؟

راز جوانی کیانو چارلز ریوز ؟

کیانو چارلز ریوز ۲ سپتامبر ۱۹۶۴ در بیروت لبنان (با اصالتی کانادایی-آمریکایی) متولد شد. با این اوصاف، ستارهٔ فیلم محبوب جان ویک، به‌طور غیرقابل‌باوری درحال‌حاضر در سن ۵۴ سالگی  قرار دارد. اما راز جوانی این ستارهٔ محبوب هالیوودی چیست؟ این مسئله تا حدی برای برخی عجیب است که به او ویژگی‌های ماورائی نسبت می‌دهند. در ادامهٔ این مقاله با ما همراه باشید تا با رمز و راز جوان ماندن کیانو چارلز ریوز در این سن و سال آشنا شوید.

راز جوانی ستارهٔ محبوب هالیوودی

کیانو چارلز ریوز توانسته است طی ۳۵ سال فعالیت حرفه‌ای در عرصهٔ سینما، ظاهر جوانی پوست را در چهره‌ٔ خود حفظ کند. این کار به هیچ عنوان ساده نیست، به‌خصوص برای کسی مثل او که به‌واسطهٔ شهرت و محبوبیتش، شبانه‌روز در معرض توجه عموم قرار دارد. استرس ناشی از توجهی که شهرت به‌دنبال دارد، عدهٔ زیادی را از پا در آورده است. چهرهٔ بانشاط کیانو ریوز تا حدی برای مردم اعجاب‌انگیز است که عده‌ای وب‌سایتی را با عنوان «keanuisimmortal» به این موضوع اختصاص داده‌اند.

دستهٔ دیگری از مردم نیز شایعاتی مانند خون‌آشام بودن این بازیگر یا ارتباطش با موجودات غیرزمینی را منتشر کرده‌اند. با چنین واکنش‌هایی از سوی مردم به‌خوبی می‌توان پی برد که ظاهر جوان او در این سن‌وسال تا چه حد عجیب و استثنایی است.

مردی فناناپذیر

مجله کیف من

با استناد به مطالب وب‌سایت یادشده و نظر بسیاری از طرفداران کیانو ریوز، او فناناپذیر است. اگر فناناپذیر نبود، چطور می‌توانست پس از این همه سال تلاش و فعالیت بی‌وقفه ظاهر جوان و شادابش را حفظ کند؟ حال اگر از بازیگران کم‌کار بود، می‌شد این مسئله را به سالیان استراحت و تفریح نسبت داد؛ اما او، که درطول سال‌ها فعالیت با کم‌لطفی‌هایی هم از سوی منتقدین روبه‌رو بوده است، از سال ۱۹۸۴ تقریبا به‌طور مداوم در حال کار کردن بوده است. به بیان بهتر، کیانو ریوز از اولین کار خود تا به امروز، تنها پنج سال را بدون ایفای نقش در فیلم‌های سینمایی یا تلویزیونی پشت سر گذاشته است: ۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱. با این وجود، طی این سال‌ها هم در استراحت مطلق نبوده است و در رویدادهای هالیوودی شرکت کرده است. طرفداران کیانو ریوز بر این باورند که او بیش از سی سال فعالیت بی‌وقفه داشته است و برای اثبات گفته‌هایشان مدارکی هم ارائه می‌کنند.

در وب‌سایت عجیب، خنده‌دار و درعین‌حال، تفکربرانگیزی که معرفی کردیم، تصاویر مشهور کیانو ریوز در فیلم ماتریکس انتخاب شده و با تصاویر کنونی او مقایسه شده‌اند. با وجود اینکه تصاویر قدیمی‌تر بیش از یک دهه قدمت دارند، تغییر چندانی در ظاهر او مشاهده نمی‌شود. او هر چه بیشتر پا به سن می‌گذارد، ظاهر بهتری پیدا می‌کند؛ در کنار این مقایسه‌ها، چهرهٔ کیانو ریوز با دو شخصیت تاریخی هم مقایسه می‌شود که شباهت قابل‌توجهی با او دارند: شارلمانی، رهبر فرانک‌ها در قرن نهم میلادی و پُل مونه (نام دیگر او ژان-پُل سالی است)، بازیگر فرانسوی قرون نوزدهم و بیستم. در این وب‌سایت، حتی به جملاتی برمی‌خوریم که از زبان خود کیانو ریوز عنوان شده‌اند و به‌عنوان گواه غیرقابل‌انکار فناناپذیری او استفاده می‌شوند؛ جملاتی شبیه به این: «پول آخرین چیزی است که فکر مرا به خود مشغول می‌کند. با سرمایه‌ای که تا به امروز جمع کرده‌ام، می‌توانم چند قرن آینده را سر کنم.» گویا خودِ کیانو ریوز هم به فناناپذیری‌ خود ایمان دارد.

اگر واکنش‌های طرفداران و رویکرد مبالغه‌آمیز آنها را کنار بگذاریم (سرآخر، کدام انسانی را سراغ دارید که اجل سراغش نیامده باشد؟)، باز هم نمی‌توانیم رویکرد مناسب و سالمی را که این بازیگر محبوب پیش گرفته است انکار کنیم. بیایید با نگاهی دقیق‌تر و علمی‌تر راز جوانی کیانو ریوز در این سن‌وسال را بررسی کنیم.

رژیم غذاییستارهٔ هالیوودی -کیانو چارلز ریوز

رژیم غذاییستارهٔ هالیوودی -کیانو چارلز ریوز

شاید فکر کنید کیانو ریوز با نوعی رژیم غذایی جادویی ظاهر حسادت‌برانگیزش را حفظ کرده است. اما این‌طور نیست. او پیرو چند قانون ساده است: اولین قانون این است که او، گاه‌به‌گاه از مصرف نوشیدنی‌های الکلی پرهیز می‌کند؛ این ستارهٔ دوست‌داشتنی دنیای هالیوود، رژیم غذایی سالمی را دنبال می‌کند که متشکل از مرغ، برنج، پاستا و انواع سبزیجات است. علاوه‌بر کیفیت مواد غذایی، کمیت نیز برای او حائز اهمیت است. او مصرف وعده‌های کوچک‌تر غذایی را به پرخوری ترجیح می‌دهد.

او با توجه به دستاوردهای علم تغذیه، با دقت قابل‌ملاحظه‌ای مواد غذایی مصرفی‌ خود را انتخاب می‌کند و به این صورت، پروتئین، کربوهیدرات و چربی را به‌صورت متعادل و با اندازهٔ ایده‌آل جذب می‌کند. کیانو ریوز، با افزایش دفعات مصرف وعده‌های غذایی کوچک‌ درطول روز، اجازه نمی‌دهد گرسنگی بر او غلبه کند و به این شکل، مجبور به مصرف خوراکی‌های مضر شود. دانش قابل‌توجه او درخصوص علم تغذیه کمک زیادی به انتخاب رژیم غذایی ایده‌آلش می‌کند.

راز جوانی کیانو چارلز ریوز ؟

راز جوانی کیانو چارلز ریوز ؟

تغذیهٔ سالم، تنها دلیل جذابیت کیانو ریوز نیست. علاوه‌بر این، او سعی می‌کند که در زندگی روزمره‌اش تا حد امکان فعال بماند. هاکی روی یخ و بسکتبال دو ورزش موردعلاقهٔ او هستند. او در وزنه‌برداری هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با وجود اینکه کیانو ریوز تمایل چندانی به برملا کردن رازهای مرتبط با روند روزمرهٔ ورزش خود ندارد، اذعان داشته است که ملاک انتخاب فعالیت‌هایش نقش‌هایی است که برای آنها انتخاب می‌شود. به‌عنوان مثال، او برای بازی در نقش «نئو» در «ماتریکس» کنگ‌فو یاد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *