فروشگاه اینترنتی کیف من ، انتخاب تو ، انتخاب من

فروشگاه

بوی نامطبوع کیف چرمی را از بین ببرید

از بین بردن بوی بد چرم

کیف چرمی کهنه ممکن است بوی مشمئز کننده ای داشته باشد . قبل از اقدام به بیرون انداختن و تهییه کیف تازه ، روش های زیر را امتحان کنید تا دوباره کیف خود را به شرایط مطلوب برگردانید .

کیف چرمی خود را تمیز کنید

ابتدا یک تمیز کردن ساده را امتحان کنید . کیف چرمی خود را با یک پارچه تمیز خشک و پاک کنید . با این کار بقایای مواد را جمع آوری کنید و از  بین ببرید ؛ سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید .

هوا

جایی را در خارج از منزل انتخاب کنید که در برابر نور و گرمای مستقیم قرار بگیرد . در صورت امکان بگذارید یک روز کامل در همین شرایط بماند .

سرکه سفید

محلولی متشکل از قسمت های مساوی سرکه سفید و آب مقطر تهییه کنید . اسفنج را داخل محلول مرطوب کنید ؛ چند دقیقه روی قسمت داخلی کیف بکشید . بهتر است قبل از امتحان این روش ، یک نقطه کوچک را آزمایش کنید . پس از کشیدن اسفنج روی قسمت های داخلی کیف ، محلول سرکه را با یک پارچه تمیز و مرطوب کنید . سپس اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود .

صابون ، مواد شویندهکیف چرمی خود را خوش بو کنید

برای تمیز کردن کیف چرمی از صابون و یا مواد شوینده مایع استفاده کنید . محلول آب ، صابون درست کنید ، پارچه یا اسفنج تمیز کننده را در محلول آغشته کرده و قبل از استفاده آن را بیرون بکشید . سپس با پارچه خشک و تمیز داخل کیف چرمی خود را خشک و پاک کنید ؛ سپس همانند قبل بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود .

جوش شیرین

یک جوراب تمیز را با جوش شیرین پر کنید . کیف چرمی و جوراب پر از جوش شیرین را درون یک کیسه پلاستیکی بزرگ قرار دهید . حداقل ۲۴ ساعت بگذارید در کنار هم داخل یک کیسه بمانند ؛ سپس بوی کیف چرمی را بررسی کنید . اگر تغییری حاصل نشده بود ۲۴ ساعت دیگر این روند را تکرار کنید .

قهوه

یک جوراب تمیز بردارید آن را با کف قهوه پر کنید . البته به کف قهوه از از گرانول های ارزان قیمت قهوه فوری هم می توانید استفاده کنید ، سپس آن را گره بزنید تا دست نخورده باقی بماند ؛ جوراب قهوه را داخل کیف چرمی خود قرار دهید و بگذارید تا یک هفته به همان منوال بماند .

روزنامه

چند روزنامه پیدا کنید ، آنها را داخل کیسه بزرگ مانند کیسه زباله بریزید . کیف چرمی بد بو را به همراه روزنامه داخل کیسه قرار دهید ؛ در کیسه را گره بزنید و بگذارید ۴۸ ساعت بماند ، پس از ۴۸ ساعت کیف چرمی را خارج کنید اگر تغییری حاصل نشده بود بگذارید چند روز دیگر بمانند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *